Rafał Chmielewski podsumowuje web.lex meeting 2019


Razem z Rafałem Chmielewskim twórcą platformy dla blogujących prawników web.lex, podsumowujemy podczas wywiadu tegoroczną konferencję web.lex Meeting 2019, która odbyła się jak co roku w maju w hotelu InterContinental w Warszawie.


Zmiana formuły konferencji z modelu w którym we wcześniejszej edycji mieliśmy jednego prelegenta w trakcie całego wydarzenia na rzecz czterech różnorakich wystąpień spowodowała, że konferencja stała się jeszcze atrakcyjniejsza dla uczestników. Pozwala poruszyć więcej ważnych zagadnień jednego dnia.


Cały wywiad dostępny poniżej:Rozmawialiśmy nie tylko o tym co było, czyli majowej konferencji web.lex meeting, ale również o przyszłości blogowania.


Niektórzy chętnie postawiliby krzyżyk na tej formie obecności w Internecie na rzecz mediów społecznościowych czy podcastów. W czym więc tkwi siła i moc blogów w branży prawniczej, skoro wciąż powstają nowe? O tym także mówimy w tym wywiadzie.


Rafał Chmielewski, jak sam o sobie mówi-pomaga kancelariom zdobywać świat za pomocą prawniczych blogów.


Poniżej krótko o autorach oraz tematyce każdego z czterech bloków szkoleniowych które zagościły na web.lex meeting 2019:


Katarzyna Solga


Katarzyna Solga

Katarzyna Solga twórczyni bloga: Jak prowadzić kancelarię? mówiła o lepszej organizacji kancelarii m.in. jak e-nadawca przyspiesza wysyłkę korespondencji w kancelarii. Jak w prosty sposób zwiększyć bezpieczeństwo kancelarii prawnej poprzez szyfrowanie poczty e-mail. Jak lepiej zorganizować tak zdawałoby się prozaiczną czynność jak niszczenie dokumentów w kancelarii prawnej, aby nie zajmowała tak dużo czasu. W skrócie otrzymaliśmy pokaźną dawkę live hacków w prowadzeniu kancelarii prawnej okiem praktyka.


Wojciech Pietrasiewicz


Wojciech Pietrasiewicz

Wojciech Pietrasiewicz – licencjonowany doradca podatkowy od ponad 15 lat  pomaga podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi, twórca bloga: Kulturalnie o podatkach  mówił o bezpieczeństwie podatkowym w usługach prawnych. O kluczowych aspektach bezpieczeństwa podatkowego kancelarii, klientów oraz prowadzonych projektów, a także jak zawierać umowy ze współpracownikami w kontekście testu przedsiębiorcy.


Bartosz Gajek Bartosz Gajek pomaga kreatywnym rozwiązać problemy z jakimi borykają się ich agencje marketingowe, prowadzi bloga www.naratunekkreatywnym.pl. W trakcie swojego wystąpienia powiedział o pomocnych narzędziach w promocji i organizacji kancelarii. O narzędziach, które mogą być rodzajem dźwigni, która pozwoli zwielokrotnić  korzyści płynące  z prowadzenia bloga prawniczego. Bartosz Gajek rozpoczął sentencją z książki Rafała Chmielewskiego: „Pamiętnik Adwokata”- „Każde pięć minut poświęcone na prowadzenie bloga w kancelarii to nie jest wydatek w postaci czasu”. To jest poważna i realna inwestycja w źródło klientów”. Sentencja ta można powiedzieć, oddaje cały sens tego wystąpienia.


Magdalena Góra


Magdalena Góra

Magdalena Góra- trenerka rozwoju osobistego i biznesu, coach kobiet, powiedziała w jaki sposób lepiej zarządzać sobą w czasie, uświadomiła nam ile czasu spędzamy w przeszłości, przyszłości, a ile powinniśmy spędzać go tu i teraz. Przedstawiła zastosowanie techniki mindfulness jako sposobu na detoks informacyjny ograniczający natłok informacji, który przeszkadza nam być efektywnymi.
oraz SoundCloud:


Wywiad dostępny w aplikacji: SoundCloud
Opublikowane przez: Michał Olszewski