fbpx

PROJEKT: WDROŻENIE PROGRAMU DLA KANCELARII W STUDENCKIEJ PORADNI PRAWNEJ PRZY AKADEMII LEONA KOŹMIŃSKIEGO

GŁÓWNE CELE PROJEKTU:

 
Pro Bono
 
 
Zadaniem Studenckiej Poradni Prawnej jest udzielanie pomocy prawnej osobom niezamożnym, osobom osadzonym w zakładach karnych. Ta pomoc prawna polega w głównej mierze na przygotowaniu opinii prawnych, pism procesowych przez studentów pod opieką merytoryczną opiekunów sekcji, którymi są: adwokaci, radcy prawni, pracownicy uczelni. Program istotnie ułatwia pracę studentom nad sprawą poprzez zdalny dostęp do akt. Wielu członków Studenckiej Poradni Prawnej nie mieszkających na stałe w Warszawie często musiało przebyć długą drogę, aby zapoznać się z dokumentacją sprawy. Ponadto osoby osadzone mogą kontaktować się z prowadzącymi ich sprawę tylko w wyznaczonym czasie. Znacznie wydłużało to czas uzyskania pomocy prawnej. Po wdrożeniu systemu VICARIUS e-Kancelaria komunikacja w ramach poradni jest łatwiejsza zwłaszcza w trakcie przerw wakacyjnych na uczelni. Zlecanie czynności przez opiekunów oraz terminarz spełnia funkcję mocno dyscyplinującą studentów. Dzięki temu, opinie prawne są sporządzane terminowo.
 
 
 
Edukacja
 
 
W Akademii Leona Koźmińskiego niezmiernie ważne jest kształcenie praktyczne. Dzięki pracy w Studenckiej Poradni Prawnej, studenci od początku mogą zapoznawać się z funkcjonowaniem praktycznym zawodów i z wykonywaniem tych zawodów. Projekt ten ma na celu zapoznawać studentów z pracą przyszłego radcy, adwokata na podstawie studiów przypadku - (case study). Studenci w ramach poradni zapoznają się z praktyczną stroną pracy prawnika - funkcjonowaniem instytucji prawnych. Obsługując sprawy klientów, uczą się poszukiwania rozwiązań konkretnych problemów prawnych. Wdrażamy program VICARIUS e-Kancelaria do działalności Studenckiej Poradni Prawnej po to, aby usprawnić komunikację w dwóch obszarach. Po pierwsze, pomiędzy koordynatorami, czyli osobami, które zajmują się opieką nad studentami, którzy prowadzą konkretne sprawy, a tymi właśnie studentami. Po drugie, pomiędzy studentami, a klientami Studenckiej Poradni Prawnej. Ponadto organizacja pracy poradni w programie dla kancelarii jakim jest VICARIUS e-Kancelaria przygotowuje studentów do płynnego wejścia w struktury organizacyjne kancelarii prawnych.
 


W Akademii Leona Koźmińskiego niezmiernie ważne jest kształcenie praktyczne. Zatem to doskonale, że już na etapie studiów studenci mogą zapoznać się z funkcjonowaniem programu VICARIUS, który jest wykorzystywany przez wiele kancelarii prawnych w Polsce.


 prof. ALK, dr hab. Monika Całkiewicz, Prorektor ds. studiów prawniczych, Akademia Leona Koźmińskiego


SYSTEM VICARIUS E-KANCELARIA W STUDENCKIEJ PORADNI PRAWNEJ

CZTERY KORZYŚCI:

 
Dla Studentów
Praca w systemie uczy studentów standardów komunikacji istniejących w kancelariach prawnych. VICARIUS e-Kancelaria przygotowuje studentów do płynnego wejścia w struktury organizacyjne kancelarii prawnych.
Dla Klientów Poradni
Przyśpiesza uzyskanie odpowiedzi na konkretny problem prawny. Likwiduje problem komunikacji pomiędzy studentami pracującymi w poradni, a klientami poradni oczekującymi na odpowiedź. Strefa klienta VICARIUS e-Kancelaria umożliwia zgromadzenie wszystkich informacji dla klienta poradni w jednym miejscu.
Dla Poradni
Usprawnia komunikację w ramach poradni pomiędzy opiekunami oraz studentami. Zlecanie czynności przez opiekunów oraz terminarz spełnia funkcję mocno dyscyplinującą studentów. Dzięki temu, opinie prawne są sporządzane terminowo. System ułatwia zarządzanie prowadzonymi sprawami oraz ich archiwizację w poradni.
Dla Kancelarii Prawnych
Program VCARIUS e-Kancelaria uczy studentów standardów pracy w organizacji jaką jest kancelaria prawna. Zarządzanie obiegiem dokumentów, delegowanie obowiązków oraz rozliczanie z ich realizacji pomaga zrozumieć studentom zasady pracy funkcjonujące w nowoczesnych kancelariach prawnych.
 
 


VICARIUS e-Kancelaria likwiduje problem komunikacji pomiędzy studentami pracującymi w poradni, a klientami oczekującymi na odpowiedź.


Diana Niewiadomska - studentka prawa, Akademia Leona Koźmińskiego


PROJEKT W LICZBACH

70
STUDENTÓW ZAANGAŻOWNAYCH W PROJEKCIE
7
OPIEKUNÓW MERYTORYCZNYCH CZUWAJĄCYCH NAD PRACĄ STUDENTÓW
6
SEKCJI PRAWA UCZESTNICZĄCYCH W PROJEKCIE
190
SPRAW OBSŁUGIWANYCH W PORADNI

CHCESZ, ABY TAKI PROJEKT WYSTARTOWAŁ NA TWOJEJ UCZELNI?

SKORZYSTAJ Z NASZEGO DOŚWIADCZENIA.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I DOWIEDZ JAK WDROŻYĆ SYSTEM.

REPREZENTUJESZ UCZELNIĘ?

STUDIUJESZ PRAWO?

NAPISZ DO NAS WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ LUB PO PROSTU ZADZWOŃ!

  *

  *Wypełnienie pola e-mail oznacza zgodę na otrzymywanie naszego newsletera
  na temat projektu. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

  Kontakt:

  ADIC.PL
  80-299 GDAŃSK
  ul. Astronomów 5

  • (+48) 58 718 62 12
  • BIURO@ADIC.PL
  • WWW.ADIC.PL

  • WWW.VICARIUS-E-KANCELARIA.PL