Poznaj Viki.


Viki jest od niedawna w naszym zespole, ale szybko się uczy i chętnie porozmawia z Tobą na temat Vicariusa, zaproponuje spotkanie, umówi prezentację lub poprosi o maila na który wyśle dane do logowania w wersji demo systemu.


Kim jest Viki?

Viki jest chatbotem wyposażonym w sztuczną inteligencję. Umie odpowiedzieć na pytania związane z funkcjonalnością systemu Vicairus e-Kancelaria i nie tylko.


Viki ma osobowość.


Wyposażyliśmy ją w umiejętność prowadzenia rozmowy na tematy nie związane z jej pracą, tak aby rozmowa z nią przypominała jak najbardziej naturalną rozmowę dwóch osób.

Wie kim jest. Umie wypowiedzieć się na temat pandemii. Można się spodziewać z jej strony dowcipu na temat prawników!


Viki rozumie kontekst wypowiedzi.


Oznacza to, że rozmawiając z nią wie kiedy podajesz maila w celu umówienia prezentacji, a kiedy w celu przygotowania oferty.

Zrozumie także jeśli zechcesz abyśmy zadzwonili do Ciebie. Poprosi o numer telefonu na który ma zadzwonić.

Wie, że jeżeli rozmawiacie np. o e-nadawcy i poprosisz ją o więcej informacji, chętnie rozwinie temat.

Wie kiedy żartujesz, a kiedy ktoś próbuje ją obrazić.


Viki pilnie notuje, co jej powiesz.


Viki cały czas jest skupiona na swojej pracy. Nie jest jednak nachalna i stara się prowadzić konwersację najbardziej naturalnie jak się da. Dane które pozyskuje w trakcie takiej rozmowy zapisuje do bazy danych i przekazuje je nam.

Dzięki temu już po wstępnym kontakcie wiemy czym rozmówca naszej Viki jest zainteresowany. Nie musimy ponownie pytać o informacje o które zapytała Viki w trakcie wcześniejszej rozmowy.


Viki ma swoje ograniczenia.


Viki uczy się tylko wtedy gdy rozmawia.


No cóż. To tylko robot, choć wyposażony w sztuczną inteligencję, ale jednak.
Dlatego rozmawiając z Viki wyobraź sobie, że rozmawiasz z małym dzieckiem. Nie wszystko wie, nie wszystko rozumie, ale przy odrobinie dobrej woli można się z nim porozumieć.


Tak, im więcej rozmów tym więcej różnych ścieżek konwersacji, które należy obsłużyć i które przyczyniają się do rozwoju i uczenia naszej nowej koleżanki.

To kolejne porównanie do małego dziecka, które ma przełożenie na to kim będzie Viki za miesiąc, rok czy dwa lata.

To na pewno ciekawe doświadczenie dla każdego z nas.

Życzymy miłej rozmowy.